Author: T***A
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Great For a bright undereye, UK girly look
Color: Golden | Size: one-size | 2 photo(s)
Price: 59kr
one-size
Our newest metal-tip concealer features a high-coverage formula plus an innovative metal-tip that cools and soothes your under eyes! Enriched with phytosteryl oleate and 100% olive-sourced squalane to reduce your skin's transepidermal water loss, this concealer provides extreme moisture for a natural finish and ultra-refreshed look!
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Chestnut |
| Texture | Lotion |
| Height | 1.6 cm |
| Length | 10.2 cm |
| Net Weight | 14 g |
| Width | 1.6 cm |
| SKU | sb2308011652088868 |
Overall Rating: 4.87/5
Author: T***A
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Great For a bright undereye, UK girly look
Color: Golden | Size: one-size | 2 photo(s)
Author: n***w
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Color: Fair | Size: one-size | 2 photo(s)
Author: M***i
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: It is perfect, full coverage and
Color: Fair | Size: one-size | 3 photo(s)
Author: l***!
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: i used it at the same time with my other concealer bc its too yellow for me and it was perfect for me, love it
Color: Pink Pearl | Size: one-size | 1 photo(s)