Price: 619kr
- Minimizes missed hair, perfect for short, fusion-inspired styles. -Easy to style, even beginners can easily master this style. -Invisible, fitted hood design provides both stability and comfort! -Time-saving and efficient, perfect for styling your hair down or creating a sophisticated updo!
| Material | Human Hair |
| Hair Color | Natural & Black |
| Hair Type | Curly Hair |
| Color | S1 |
| Type | Afro Wigs |
| Dye/Bleach/Perm | Perm |
| Heat Tolerence | 200 |
| Gender | Women |
| Wigs Design | Short Wigs |
| Human Hair Origin | Burmese Hair |
| Curl | Afro Kinky/Curly |
| Density | Thicker |
| Human Hair Content | 100% |
| Material Details | Human Hair |
| Net Weight | 185 g |
| Length | 30.48 cm |
| Crown | 57.15 cm |
| SKU | sb25091540090064509 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.