Author: m***e
Date:
Review: Its an okay wig but dont like the curls
Color: Multicolor
Price: 173kr
| Material | High Temperature Fiber |
| Features | Heat-Resistant |
| Hair Type | Curly Hair |
| Color | Gold |
| Type | Bangs Wig |
| Cap Type | Elastic Mesh Cap |
| Crowd | Women |
| Hairstyle | Long Wigs |
| Theme | Daily |
| Curl | Small to Medium Curls |
| Dye/Bleach/Perm | No |
| Heat Tolerence | 100 |
| Net Weight | 225 g |
| Length | 60 cm |
| Crown | 58 cm |
| SKU | sb25100724221444666 |
Author: m***e
Date:
Review: Its an okay wig but dont like the curls
Color: Multicolor
Author: e***s
Date:
Review: The curls will need straightening later on but it’s not shiny and looks beautiful
Color: Multicolor
Author: m***8
Date:
Review: Buying this wig was the best decision of my life, it’s so beautiful. In the pictures I’ve already cut the bangs to my ideal length but it needs no real styling, it’s not itchy it’s not shiny, everyone thought that was my real hair, its perfect!!!!!!
Color: Gold
Author: m***4
Date:
Review: The hair and colour itself is nice but the front could be made better, you can see the wig band. If the bangs/pony was tighter it would be much better.
Color: Gold
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.