Author: b***b
Date:
Review: Does what it needs to do, I like the feeling of the product
Color: White
Size: one-size
Price: 33kr
Original Price: 49kr
Forget the photo editing software and opt for this IRL quick solution instead! Featuring a high coverage, buttery texture, and velvet matte finish, our SHEGLAM Rapid Retouch Cream Concealer melts on your skin, giving it a silky and luxurious skin-like feel! Its hydrophobic and lipophilic properties make it the perfect water-resistant, non-cakey, and transfer-proof full-coverage option for all-day wear.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | White |
| Finish | Matte |
| Texture | Pencil |
| Type | Cream Eyeliner |
| Height | 13.2 cm |
| Length | 2.9 cm |
| Net Weight | 1.3 g |
| Width | 1.2 cm |
| SKU | sb25041651826283634 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 3347246 people said the quality is very good!
Author: b***b
Date:
Review: Does what it needs to do, I like the feeling of the product
Color: White
Size: one-size
Author: z***9
Date:
Review: Very pigmented and it has sharpener at the back, love olit
Color: White
Size: one-size
Author: o***l
Date:
Review: so soft and cream . 😍😍😍😍just perfect
Color: White
Size: one-size
Author: I***a
Date:
Review: very pigmented and creamy
Color: White
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.