Price: 420kr
_High Quality: Soft, smooth, shedding-free, natural and stylish. _Versatile Style: Short pixie cut, easy to wear, can be styled with curling tools. _Realistic Look: Layered design, perfect for daily wear, parties, and cosplay. _Comfortable Fit: Medium cap (22.5"), adjustable straps for a secure fit. _Breathable: Lightweight and breathable for all-day comfort.
| Material | Human Hair |
| Composition | 100% Human Hair |
| Hair Color | Natural & Black |
| Hair Type | Curly Hair |
| Color | Natural Black |
| Type | Pixie Wigs |
| Dye/Bleach/Perm | Perm |
| Heat Tolerence | 150 |
| Gender | Women |
| Wigs Design | Short Wigs |
| Human Hair Origin | Brazilian Hair |
| Curl | Curly Wave |
| Density | Thicker |
| Human Hair Content | 100% |
| Material Details | Human Hair |
| Net Weight | 140 g |
| Length | 15.24 cm |
| Width | 6 cm |
| Crown | 22.5 cm |
| Diameter | 6 cm |
| SKU | sb251217163744289890260 |
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.