Author: R***z
Date:
Review: Nice dark nude colour, creamy
Color: Mixed Emotions
Size: one-size
Price: 49kr
This moisture-packed matte lipstick is giving us life. Literally. Say so long to dried-out pouts with our game-changing lipstick, made to last around the clock. Because you'll never want to go a moment without it.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Gluten-Free |
| Color | Mixed Emotions |
| Finish | Matte |
| Texture | Stick |
| Height | 7.08 cm |
| Length | 2.55 cm |
| Net Weight | 3.6 g |
| Width | 2.55 cm |
| SKU | sbbeauty42210325323 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 4399200 people said the quality is very good!
Author: R***z
Date:
Review: Nice dark nude colour, creamy
Color: Mixed Emotions
Size: one-size
Author: d***8
Date:
Review: This is soo nice soo pretty colour l like it very much soo nice realy recommend soo nice 🥰😘
Color: Mixed Emotions
Size: one-size
Author: j***e
Date:
Review: Great lipstick it was well protected and the colour is amazing
Color: Mixed Emotions
Size: one-size
Author: e***6
Date:
Review: Lovely colour lipstick its the same colour as shown. Was on sale so glad I bought it it's very nice. Thank you 😀
Color: Mixed Emotions
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.