Author: e***r
Date:
Review: great quality, i use it alone and as a base like in a pic. it doesn't crease i will order more shades
Color: Blushin'
Size: one-size
Price: 33kr
Original Price: 59kr
Effortless daily mattes and glam in the bag. This creamy, no-tug eyeshadow stick glides on smooth, blends like a dream, and locks in for the long haul. No creasing, smudging, or flaking allowed! Waterproof, long-wearing, and available in matte and shimmer finishes, it's your one-and-done ticket to eyes that slay all day.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Material | ABS |
| Texture | Cream |
| Finish | Shimmer |
| Type | Eyeshadow Stick |
| Color | Lush |
| Length | 1.2 cm |
| Width | 1.2 cm |
| Net Weight | 1.5 g |
| Height | 12.7 cm |
| SKU | sb25032630827337407 |
Brand Name: SHEGLAM
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 8614792 people said the quality is very good!
Author: e***r
Date:
Review: great quality, i use it alone and as a base like in a pic. it doesn't crease i will order more shades
Color: Blushin'
Size: one-size
Author: d***y
Date:
Review: I would highly recommend these as a MUA. Dry down matte & don’t move. Perfect as a base on the eye. Or just as an everyday, quick & easy eye.
Color: Cinder
Size: one-size
Author: z***s
Date:
Review: great color, easy to use and so far it's quite durable on my eyelids.
Color: Flirty
Size: one-size
Author: l***a
Date:
Review: absolutely perfect. love it for on my nose
Color: Cinder
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.