Author: s***7
Date:
Review: Just like the photos , haven’t tried it yet but if it good I will definitely be ordering more
Color: Multicolor
Size: one-size
Price: 99kr
Say BUH-BYE to unwanted shine and HELLO to a soft, smooth, and lightweight full-coverage finish! Our oil-control soft-focus powder foundation features a talc-free formulation, enriched with natural shea butter and jojoba seed oil, that removes shine while making your skin appear silky smooth!
| Ingredients | Vegan, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Multicolor |
| Finish | Matte |
| Texture | Pressed Powder |
| Length | 11 cm |
| Net Weight | 11 g |
| Width | 11 cm |
| SKU | sb25041892974356033 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 7493177 people said the quality is very good!
Author: s***7
Date:
Review: Just like the photos , haven’t tried it yet but if it good I will definitely be ordering more
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: n***e
Date:
Review: Great look and feel highly recommended
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: 3***3
Date:
Review: Control de hidratación y aceite: bueno Poder duradero: bastante efecto de maquillaje: muy bueno Efecto Corrector: cubre bastante
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: P***5
Date:
Review: Perfeito já é a segunda vez que compro
Color: Multicolor
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.