Author: b***y
Date:
Review: Came with instruction. Color match perfect!
Color: Multicolor
Size: one-size
Price: 99kr
Say BUH-BYE to unwanted shine and HELLO to a soft, smooth, and lightweight full-coverage finish! Our oil-control soft-focus powder foundation features a talc-free formulation, enriched with natural shea butter and jojoba seed oil, that removes shine while making your skin appear silky smooth!
| Ingredients | Vegan, Fragrance-Free, Gluten-Free |
| Color | Multicolor |
| Finish | Matte |
| Texture | Pressed Powder |
| Length | 11 cm |
| Net Weight | 11 g |
| Width | 11 cm |
| SKU | sb25041801877055718 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 945374 people said the quality is very good!
Author: b***y
Date:
Review: Came with instruction. Color match perfect!
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: L***y
Date:
Review: siempre repongo cuando se gasta es genial
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: 1***3
Date:
Review: Esta muy bien, volvería a comprarlo.
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: a***9
Date:
Review: Son de muy buena calidad buena compra
Color: Multicolor
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.