Author: e***e
Date:
Review: All good. As described, small package, good for travelling
Color: Clear
Size: one-size
Price: 26kr
Discover effortless styling with Slow Sunday Volumizing Hair Powder-the perfect solution for lightweight, natural hair volume! Blended with corn starch to absorb excess oil, this texturizing hair powder leaves your hair feeling fresh and weightless. Infused with nourishing avocado oil and sunflower seed oil, it helps protect and strengthen hair roots, ensuring a healthy, voluminous look. Easily washes out with shampoo. A nice texturizing hair powder worth having!
| Texture | Powder |
| Hair Type | All |
| Color | Clear |
| Type | Fluffy Powder |
| Hair Concern | Oil Control |
| Net Volume | 10 ml |
| Net Weight | 59.5 g |
| Length | 7 cm |
| Width | 7 cm |
| Height | 9.5 cm |
| SKU | sb25072254046526723 |
Brand Name: SlowSunday
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SlowSunday-sc-0145821509.html
About: Elevate your bathing experience with fragrant, colorful bathbombs that leave your skin looking and feeling, well, bomb!
Quality: 5129192 people said the quality is very good!
Author: e***e
Date:
Review: All good. As described, small package, good for travelling
Color: Clear
Size: one-size
Author: v***6
Date:
Review: Amazing., loved it .must buy . Great
Color: Clear
Size: one-size
Author: C***e
Date:
Review: So good when hair is grecy
Color: Clear
Size: one-size
Author: j***a
Date:
Review: very nice and convenient even on the go
Color: Clear
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.