Author: l***n
Date:
Review: great product great value
Color: Reloaded
Size: one-size
Price: 59kr
Dodge agents and dry lips with our sparkly Slowmo Lip Gloss. This high-shine formula features micro-fine glitter for a dazzling finish, while avoiding a sticky, heavy feeling that could hold you back. It's the gloss that defies gravity-just like you in the Matrx.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Reloaded |
| Finish | Glossy |
| Texture | Cream |
| Height | 2.8 cm |
| Length | 10.5 cm |
| Net Weight | 2.5 g |
| Width | 2.8 cm |
| SKU | sb25070229250820368 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 6866385 people said the quality is very good!
Author: l***n
Date:
Review: great product great value
Color: Reloaded
Size: one-size
Author: 3***5
Date:
Review: Amazing colour 😌, feels nice on the lips 👄.
Color: Reloaded
Size: one-size
Author: k***a
Date:
Review: Nice lipgloss, exactly as shown
Color: Reloaded
Size: one-size
Author: j***d
Date:
Review: love the matrix and love a black gloss. not very heavy on the lips, too.
Color: Reloaded
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.