Author: s***n
Date:
Review: very good 👍
Color: Royal Blue
Price: 99kr
Say hello to our newest Good Grip Primer. The Good Grip Cool Soothing Primer is your secret to makeup that won't fly away! Inspired by Supeman-level staying power, it forms an invisible "velco-like" grip on skin in just one minute, locking in your base. Infused with arctic glacier water, glycoprotein, hyaluronic acid, and ceramide, it hydrates while it holds. Plus, the lightweight, non-greasy texture keeps your look fresh, flawless, and ultra-durable for a long-lasting finish. Glycoprotein refers to WATER, PSEUDOALTEROMONAS FERMENT EXTRACT, CAPRYLYL GLYCOL.
| Ingredients | Vegan, Gluten-Free, Silicone-Free |
| Finish | Natural |
| SPF | No |
| Color | Royal Blue |
| Texture | Gel |
| Function | All-Day Moisture |
| Skin Type | Dry |
| Width | 3.8 cm |
| Length | 3.8 cm |
| Net Volume | 45 ml |
| SKU | sb25073023281775858 |
Brand Name: SHEGLAM
Brand Page: https://m.shein.se/Brands/SHEGLAM-sc-01429018.html
About: Premium, Innovative, Affordable & 100% CRUELTY FREE. SHEGLAM provides high-quality cosmetics at fair prices by only partnering with the best&world-class manufacturers. We believe GLAM isn't just for a select few. Beauty isn't a gift, it's a RIGHT!
Quality: 4649919 people said the quality is very good!
Author: s***n
Date:
Review: very good 👍
Color: Royal Blue
Author: É***e
Date:
Review: J’adore cette base, le design est top. Likez svp !!
Color: Royal Blue
Author: a***r
Date:
Review: The material is excellent the shape and color are perfect
Color: Royal Blue
Author: s***r
Date:
Review: Really refreshing it’s cold but good
Color: Royal Blue
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.