Author: k***r
Date:
Review: Very nice, subtle palette, good pigment, mostly cool toned.
Color: Multicolor
Size: one-size
Price: 79kr
Channel Bella's main-character energy with an eye look that no vampire or wolf can ignore. Our Eternal Love Eyeshadow Palette features 8 timeless shades inspired by our favorite love triangle. From shimmer-packed pearlescents that sparkle like vampire skin in sunlight to buttery mattes that blend oh-so-smooth, these pigments are here to turn every stare into a story. Whether you're Team Edward or Team Jacob, this palette will have you ready for your date with eternal romance.
| Ingredients | Alcohol-Free, Vegan, Fragrance-Free |
| Color | Multicolor |
| Texture | Cream |
| Finish | Shimmer |
| Type | Palette |
| Height | 1.4 cm |
| Length | 11.2 cm |
| Net Weight | 7.6 g |
| Width | 6.1 cm |
| SKU | sb25072821967701693 |
Author: k***r
Date:
Review: Very nice, subtle palette, good pigment, mostly cool toned.
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: i***x
Date:
Review: Oh wow! I am really impressed
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: S***s
Date:
Review: İts an amazing powder and tbh ı wouldn’t give a lot of money to expensive brands ı think this is doing a good job ı totally recommed
Color: Multicolor
Size: one-size
Author: i***a
Date:
Review: Very good product for the price
Color: Multicolor
Size: one-size
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.