Author: s***6
Rating: 5/5 ★★★★★
Date:
Review: Just got it it seems alright
Color: Black
Price: 1 356kr
| Charger | Not include a charger |
| Color | Silver |
| Connection Method | WiFi |
| Interface | Type C |
| Brand | Xiaomi |
| Model | Xiaomi Redmi 14C |
| Network | 4G |
| Screen Size | 6.88" |
| Wireless network technology | Wi-Fi |
| Operating System | Xiaomi HyperOS |
| Screen Type | LCD |
| Rear Camera | 50MP |
| Positioning | Positioning |
| Version | International |
| Condition | New |
| SIM Card Size | Nano |
| SIM Card Slot Count | Dual SIM |
| Biometric Security Feature | Face Recognition |
| Cellular Phone Refresh Rate | Up to 120 Hz |
| Cell Phone Resolution | 1640*720 |
| Video Capture Resolution | 1080P |
| Phone Battery Capacity | 5160mAh |
| Battery Type | UN 3481 |
| Power Supply | USB or other DC power connection |
| CPU Brand | MediaTek |
| CPU Model | Helio G81-Ultra |
| SKU | sw25090545645942229 |
Author: s***6
Date:
Review: Just got it it seems alright
Color: Black
Author: p***g
Date:
Review: Box is heavy , must be a good phone
Color: Black
Author: g***2
Date:
Review: Very happy with this product
Color: Silver
Author: c***y
Date:
Review: Came sealed, yet to unseal, looks really good though
Color: Silver
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.