Author: M***u
Date:
Review: absolutely gorgeous wig I'm in love with it
Color: Multicolor
Price: 191kr
| Material | High Temperature Fiber |
| Features | Heat-Resistant |
| Hair Type | Straight Hair |
| Color | Multicolor |
| Type | Bangs Wig |
| Cap Type | Rose Mesh Net |
| Crowd | Women |
| Hairstyle | Long Wigs |
| Theme | Daily |
| Curl | Straight Hair |
| Dye/Bleach/Perm | No |
| Heat Tolerence | 100 |
| Net Weight | 235 g |
| Length | 73 cm |
| Crown | 58 cm |
| SKU | sb260312132276001569510 |
Author: M***u
Date:
Review: absolutely gorgeous wig I'm in love with it
Color: Multicolor
Author: g***h
Date:
Review: It's an alright wig. It will need styling and work to make it less shiny. It's a very typical synthetic wig. It doesnt get extremely tangled but I'd likely thin it out with scissors and make the layers more pronounced. It's not exactly like the pictures. There is another listing for this same wig but the girl has more natural/less alternative makeup but they're posed the exact same way which leads me to believe they've just AI generated a model for these wigs.
Color: Multicolor
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.