Author: S***k
Date:
Review: Low-key best wig I bought so far. It’s not too thick, it soft and REAL ^^ and best of all you can style it into cute hairstyles, which I usually can’t do with other synthetic wigs, because they’re too stiff.
Color: Brown
Price: 215kr
| Material | High Temperature Fiber |
| Features | Heat-Resistant |
| Hair Type | Curly Hair |
| Color | Brown |
| Type | U-Shaped Woven Wig |
| Cap Type | Rose Mesh Net |
| Crowd | Women |
| Hairstyle | Long Wigs |
| Theme | Daily |
| Curl | Water Wave |
| Dye/Bleach/Perm | No |
| Heat Tolerence | 100 |
| Net Weight | 230 g |
| Length | 71 cm |
| Crown | 58 cm |
| SKU | sb2401138698069161 |
Author: S***k
Date:
Review: Low-key best wig I bought so far. It’s not too thick, it soft and REAL ^^ and best of all you can style it into cute hairstyles, which I usually can’t do with other synthetic wigs, because they’re too stiff.
Color: Brown
Author: c***y
Date:
Review: The prettiest wig I have so far.. it feels so soft and looks actually pretty real
Color: Brown
Author: o***6
Date:
Review: I‘m to lazy to curl my hair so i bought the wig and its beautiful
Color: Brown
Author: Y***a
Date:
Review: love it can't see its wig but i wear it wrong in this pic, i love it
Color: Brown
Your payment at SHEIN is secured with global payment security certifications.
SHEIN does not share personal information about you with nonaffiliated third parties. All your information and privacy will not be compromised.